შსს-ს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებისთვის პროფესიული კვალიფიკაციის ასამაღლებლად, შსს-ს აკადემიის ხელშეწყობით ჩატარდა სწავლება საკითხებზე – „კანონი პოლიციის შესახებ და კონფლიქტის მენეჯმენტი, ფსიქოლოგიური ასპექტები, პოლიციის ეთიკის კოდექსი და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს და მისი ცალკეული დანაყოფების საქმიანობა“.
სწავლებების მიზანია პირადი შემადგენლობის მომზადება, როგორც სტრესული სიტუაციებისთვის, ასევე, მათი ქცევის ზოგადი წესებისა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის უნარ-ჩვევების განვითარება.
აღნიშნული სახის სწავლებები სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებისთვის რეგულარულად ტარდება.

Employees of the Department for the Protection of Strategic Pipelines of Special Emergency Center have undergone trainings for boosting qualification on law on police and conflict management, psychological aspects and on activities of certain units. The training was held with the support of MIA Academy.
Aim of the courses is to train personnel for emergency situations and to learn general rules of conduct and skills of public relations.
Such kind of trainings will be held for the Department for the Protection of Strategic Pipelines on the regular basis.