შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელმა შალვა ბებიაშვილმა ქალაქ თბილისში გამართულ, ძალისმიერი სპორტის მსოფლიო ჩემპიონატის სუპერფინალში წარმატებით იასპარეზა და 125 კილოგრამიან წონით კატეგორიაში პირველი ადგილი დაიკავა.
ქართველმა ძალოსანმა სამჭიდის ყველაზე გავრცელებულ ორ სახეობაში – წოლჭიმსა და შტანგის ამოწევაში მიიღო მონაწილეობა და ორი ოქროს მედალი მოიპოვა. სპორტსმენმა წოლჭიმში – 180კგ, ხოლო შტანგის ამოწევაში – 260 კგ დასძლია.
ჩემპიონატი ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო გაერთიანების მიერ იყო ორგანიზებული და მასში მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის სპორტსმენები იღებდნენ მონაწილეობას.

Employee of the Strategic Pipelines Protection Department of the Ministry of Internal Affairs Shalva Bebiashvili successfully competed in the World Powerlifting Championship Super Final held in Tbilisi and took the 1st place in 125kg weight category.
Georgian Power Sports Athlete competed in the two most popular styles: bench press and deadlift and won two gold medals. Athlete lifted 180 kg in the bench press and 260 kg in the deadlift.
Athletes from different countries participated in the championship organized by International Power Sports Union.