შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპორტულ კლუბ „MIA FORCE“-ის მრბოლელებმა საქართველოს ჩემპიონატის წრიული რბოლის მე-4 ეტაპში იასპარეზეს. რბოლა „Formula Alpha“-ს, „US LEGENDS“-ს, „GT TOURING“-ს, „GT UNLIMITED“-ს, „BIKE“-ს კლასის ავტომობილებში რუსთავის საერთაშორისო ავტოდრომზე გაიმართა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპორტულ კლუბ „MIA FORCE“-ის ავტომრბოლელებმა დათა ქაჯაიამ და კონსტანტინე კოლიაშვილმა საქართველოს ჩემპიონატის წრიული რბოლის მე-4 ეტაპში „ლეჯენდს“-ის კლასის ავტომობილებით, ხოლო ლაშა ნადირაშვილმა და ირაკლი ჩხეიძემ ფორმულა „ალფა“-ს კლასის ავტომობილების რბოლაში მიიღეს მონაწილეობა. კლუბის მრბოლელებმა წარმატებით იასპარეზეს „US LEGENDS“-ს კლასის ავტომობილების რბოლაში, რომელშიც დათა ქაჯაიამ ჩემპიონატის IV ეტაპი პირველ ადგილზე დაასრულა. აღნიშნულ კლასში გუნდებს შორის სპორტულმა კლუბმა “MIA FORCE”-მ გუნდური პირველი ადგილი დაიკავა.
შსს-ს სპორტული კლუბის ავტომრბოლელები დათა ქაჯაია და კონსტანტინე კოლიაშვილი ასევე მონაწილეობენ საერთაშორისო საავტომობილო ფედერაციის (FIA) ეგიდით გამართულ ევროპის ეროვნებათა ჩემპიონატში, რომლის მე-5 ეტაპი სლოვაკეთის „სლოვაკიარინგზე“ 4-6 ივლისს ჩატარდა. ჩემპიონატის ყველა ეტაპის მონაცემებით, დათა ქაჯაია კვლავ ლიდერობს, ხოლო მე-5 ეტაპის შემდეგ, სატურნირო ცხრილში მეხუთეა კონსტანტინე კოლიაშვილი. ტურნირის ორგანიზატორების სპეციალური მიწვევით, ქართველმა მრბოლელებმა პიკაპის კლასშიც იასპარეზეს, სადაც დათა ქაჯაიამ ერთ-ერთი რბოლა პირველ ადგილზე დაასრულა.

“MIA Force” club members, which belongs to the Ministry of Internal Affairs of Georgia have participated in the 4th round of the annual race. The race was held between “Alpfa a” “US Legends” “GT Touring” “GT Unlimited” and “Bike” class vehicles on Rustavi autodrome .
Racers of “MIA Force” Davit Jikia and Konstantine Koliashvili participated in the race with “Legendary” class vehicles while Lasha Nadirashvili and Irakli Chkaidze were involved in the race with “Alpha a” class cars. Members of the club successfully participated in “US Legends” class race which was won by Davit Jikia. In the mentioned class “MIA Force” club members became the owners of the first place in the team contest.
Racers of “MIA Force” data Kajaia and Konstantine Koliashvili also participated in international race held in Slovakia under the auspices of (FIA) which was held on 4-6 July. According to the results of all phases Davit Kajaia is on the leading positions while Konstantine Koliashvili took the fifth place after the firth phase. Georgian racers also took part in pickup class race with the special invitation from the Slovakian side where Davit Jikia took the first place.