შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1965 წელს დაბადებული საქართველოს მოქალაქე დავით დ., ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით, სადახლოში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, კოდეინის (მარილი) შემცველი 120 აბი ამოიღეს.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში ნარკოტიკული საშუალების უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 262-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of the Investigative-Operative Main Division of the Border Police of the MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained Davit D (D.o.B.: 1965), citizen of Georgia in Sadakhlo for illegal purchase and storage and illegal import of drugs to Georgia.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 120 pills, containing codeine (salt).
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and storage and illegal import of drugs to Georgia (article 260, I part and article 262, I part of the Criminal Code of Georgia).