შსს-ს ორგანიზებით გორის რაიონის სოფელ ხურვალეთს ლიტვის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრ ლინას ლინკევიჩიუსი და ლიტვის დელეგაციის სხვა წევრები ეწვივნენ. დელეგაციას შსს-ს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა და დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა უმასპინძლეს.
საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძვანელმა შალვა ენუქიძემ სტუმრებს ცენტრალური ხელისუფლების მიერ არაკონტროლირებად ტერიტორიებზე შექმნილი ვითარება, საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე სოფლებში არსებული მდგომარეობა, რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ უკანონოდ დამონტაჟებული მავთულხლართების და ღობეების შედეგად გამოწვეული პრობლემები გააცნო.
ვიზიტისას მაღალი რანგის სტუმრებს ასევე მიეცათ საშუალება გასაუბრებოდნენ სოფელ ხურვალეთის მაცხოვრებლებს და მოესმინათ იმ პრობლემების შესახებ, რომელიც უკანონოდ დამონტაჟებულმა ხელოვნურმა ბარიერებმა ამ მოსახლეობას შეუქმნა.

Under the initiative of Ministry of Internal Affairs, Minister of Foreign Affairs of Lithuania, Linas Linkevichus and other representatives of delegation visited Khurvaleti village of Gori district. Delegation was hosted by the Head of Informational-analytical Department of MIA and other representatives of the Department.
At the meeting Director of Informational-analytical Department Shalva Enukidze familiarized guests with current situation of the vicinities of the occupation line, ongoing issues connected with illegal installation of barbed wires and fences by the Russian occupational forces and problems connected with the mentioned process.
Within the frames of the visit diplomats had an opportunity to be familiarized with population of Khurvaleti village and their main problems which is caused by illegal installation of barbed wires.