შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეულის ფარგლებში, კასპში, სკოლა-გიმნაზიის მოსწავლეებმა ე.წ. „ზებრა“-გადასასვლელი მოხატეს, მძღოლებს შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში დამზადებული პრომო-მასალა გადასცეს და საგზაო მოძრაობის წესების დაცვისკენ მოუწოდეს. ღონისძიება კასპის მუნიციპალიტეტის გამგეობის მხარდაჭერით განხორციელდა.
აქციის პარალელურად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა სკოლა-გიმნაზიის მოსწავლებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს. პოლიციელებმა მოზარდებს საგზაო მოძრაობის წესები დეტალურად აუხსნეს და ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენციის შესახებ ისაუბრეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების ფართომასშტაბიანი კამპანია - „შენი გულისთვის, შენი უსაფრთხოებისთვის“ 2015 წელს დაიწყო. კამპანიის მიზანია ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენცია და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.

Ministry of Internal Affairs within the frames of the week dedicated to traffic safety, pupils of Kaspi private school have painted pedestrian, the so called zebra crossing, gave out promo material made within the frames of the campaign and called citizens to follow the traffic rules. The event was held with the support of Kaspi municipality.
In parallel with the event, representatives of the Ministry of Internal Affairs have held informative meeting with pupils. Policemen acquainted children with rules of traffic movement and discussed ways to prevent the road accidents.
Ministry of Internal Affairs launched large-scale social campaign “For the Sake of You and Your Safety” the aim of the campaign is to reduce car accidents and raise the awareness of public regarding traffic safety.