2014 წლის 1 სექტემბრიდან საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტო ყველა სახის სატრანსპორტო საშუალებისთვის ახალი დიზაინის სახელმწიფო სანომრე ნიშნების გაცემას დაიწყებს.
ახალი დიზაინის სანომრე ნიშნის მსურველ ყველა მოქალაქეს 2014 წლის 14 აგვისტოდან შესაძლებლობა ექნება სასურველი სერია და ციფრები წინასწარ დაჯავშნოს. თავისუფალი სანომრე ნიშნის მოძიება და დაჯავშნა შესაძლებელია ქვეყნის მასშტაბით, მომსახურების სააგენტოს ყველა რეგიონულ განყოფილებაში და სააგენტოს ოფიციალური ვებ-გვერდის (www.sagency.ge) საშუალებით.
მომსახურების სააგენტოს ვებ-გვერდზე დარეგისტრირების შემდეგ (www.sagency.ge), დაინტერესებულ პირებს საშუალება ექნებათ, მოიძიონ სასურველი სანომრე ნიშანი და სურვილის შემთხვევაში წინასწარ დაჯავშნონ. სანომრე ნიშნის ვებ-გვერდის საშუალებით დაჯავშნა შესაძლებელია როგორც საკუთარ, ისე სხვა პირის სახელზე - მისი პირადი მონაცემების მითითებით.
შეგახსენებთ, რომ არსებული დიზაინის სანომრე ნიშნების შეცვლა სავალდებულო არ არის და მათი მოქმედების ვადაა 2020 წლის 1 სექტემბერის ჩათვლით.

From September 1, 2014 the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs of Georgia shall start issuing of a new design number plates for all kinds of transport means.
Any civilian wishing to obtain a new design number plate shall be able to make reservation for the series and the digits desirable for him/her from August 14, 2014. Search and reservation of free license plates is available throughout the country, in all regional divisions of the Agency via the website of the Service Agency (www.sagency.ge).
After the registration for the website of the Service Agency (www.sagency.ge) the persons interested in obtaining the number plates shall have the opportunity to search for the desired number plate and make reservation for it. Reservation for the number plate through the website is also allowed in his/her own name as well as in the name of any other person, with indication of personal data of the relevant individual.
Please note that it is not necessary to change the current number plates as they are effective to September 20, 2020 (inclusive).