შსს-ს მომსახურების სააგენტოს სპორტული კლუბი “MIA Force”, რომელიც აქამდე მხოლოდ ავტომრბოლელებს აერთიანებდა, გაფართოვდა და მას სპორტის კიდევ ერთი სახეობა – ცურვა დაემატა. კლუბის ახალი წევრი ახალგაზრდა მოცურავე რუსუდან გორდეზიანია. იგი გასული წლის საქართველოს აბსოლუტური რეკორდმსმენია აუზში 24 საათიან უწყვეტ ცურვაში.
“MIA Force”-ის კლუბში რუსუდან გორდეზიანის დებიუტი სარფი-ბათუმი-ფოთი-განმუხურის მიმართულებით მარათონული გადაცურვით შედგება. კლუბი და მისი ახალი წევრი აღნიშნულ მარათონს აფზახეთის ომში და 2008 წლის რუსეთ-საქართველოს ომში დაღუპულ გმირებს უძღვნის. რუსუდან გორდეზიანმა თავისუფალი სტილით სადღეღამისო უწყვეტი ცურვით შორი მანძილის დაძლევა, ყოველგვარი დამხმარე საშუალებების გარეშე სარფიდან 17 აგვისტოს დაიწყო. იგი განმუხურის მიმართულებით შეუსვენებლად ცურვას 40 საათის განმავლობაში გეგმავს. მარათონული გაცურვა 19 აგვისტოს განმუხურში დასრულდება.
ახალგაზრდა მოცურავე სარფიდან შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა ზურაბ ზუბადალაშვილმა და სააგენტოს სხვა თანამშრომლებმა გააცილეს და წარმატებები უსურვეს.

MIA Force sport club of Service Agency which united car racers so far, has also started receiving neww members and more namely swimmers. New member of the club is a swimmer Rusudan Gordeziani, who is the absolute record breaker in Georgia for swimming continuously for 24 hours in the pool.
Within the frames MIA Force activities Rusudan Gordeziani will swim according to the following route: Sarpi-Batumi-Poti Ganmukhuri. Club and its new member Rusudan Gordeziani dedicated the mentioned marathon to the heroes fallen in Abkhazian and August wars. Sportsman started swimming from Sarpi on August 17 and plans to swim to the direction of Ganmukhuri continuously for 40 hours.
Sportsman started marathon from Sarpi in the attendance of MIA Service Agency Director Zurab Zubadalashvili and other representatives of the agency.