შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს ხელმძღვანელმა ორი წლის მუშაობის შემაჯამებელი ანგარიში წარადგინა. ღონისძიებას საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ალექსანდრე ჭიკაიძე დაესწრო და პირადად გაეცნო სააგენტოში ბოლო ორი წლის განმავლობაში განხორციელებულ სიახლეებს. ანგარიშის პრეზენტაციაზე მომსახურების სააგენტოში მოწვეულნი იყვნენ მთავრობის წევრები და საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიული კორპუსის წარმომადგენლები.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა ანგარიშის წარდგენისას სააგენტოში განხორციელებული რეფორმებისა და ცვლილებების შესახებ ისაუბრა, ზურაბ ზუბადალაშვილმა მოწვეულ სტუმრებს გააცნო მართვის უფლების მისაღები თეორიული გამოცდის ახალი 3D ფორმატის ბილეთების, ახალი ფორმისა და დიზაინის სახელმწიფო სანომრე ნიშნების, საინფორმაციო მომსახურების ვადებისა და საფასურების შემცირების და სხვა განხორციელებული რეფორმების შესახებ ინფორმაცია.
პრეზენტაციის შემდეგ, შინაგან საქმეთა მინისტრმა მომსახურების სააგენტოს 10 გამორჩეული თანამშრომელი სამკერდე ნიშნით დააჯილდოვა და სიგელები გადასცა.
ღონისძიებაზე ასევე წარმოდგენილი იყო შსს-ს სპორტულ კლუბ „MIA Force“-ის და მართვის მოწმობის პრაქტიკული გამოცდის ახალი ავტომობილები, სახელმწიფო სანომრე ნიშნების საბეჭდი დანადგარი, მართვის მოწმობის თეორიული გამოცდის ახალი 3D ფორმატის ბილეთები, სააგენტოს მიერ განხორციელებული რეფორმების ამსახველი ვიდეორგოლი და საინფორმაციო ბუკლეტი.

Head of LEPL Service Agency presented two-year summarizing report. The event was attended by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze who got familiarized with novelties implemented within the Agency in the two-year period. Event was also attended by members of the Georgian government and diplomatic corps accredited in Georgia.
Head of Service Agency discussed implemented reforms and changes. Zurab Zubadalashvili introduced new 3D examination tickets for receiving the driver’s license and new number plates. He also informed guests about decreased prices, new terms of service and other implemented reforms.
After the presentation Minister of Internal Affairs awarded 10 distinguished employees of the Agency with certificates and badges.
At the event vehicles of MIA Force club and new vehicles for testing citizens for the driver’s license will also be presented at the event, printing machine for number plates, new 3D examination tickets, video for illustration of activities undertaken by the Agency and informative booklets.