შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტომ დაარსებიდან 8 წლის იუბილე აღნიშნა. პირველი მომხმარებელი მომსახურების სააგენტომ 2007 წლის პირველ თებერველს მიიღო. სააგენტოს ქავთარაძის სტრუქტურულ ერთეულში სამსახურის იუბილესადმი მიძღვნილი ფოტოგამოფენა გაიმართა.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეები და შსს-ს სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელები დაესწრნენ. სტუმრებმა საქართველოს ეროვნულ არქივში, შსს-ს არქივში დაცული და ამ დრომდე გამოუქვეყნებელი საარქივო მასალები დაათვალიერეს. ფოტოგამოფენა გასული საუკუნის დასაწყისში გაცემულ მართვის მოწმობებს, ავტომანქანის სარეგისტრაციო მოწმობებს, ავტომობილის დათვალიერების აქტებს, მასთან დაკავშირებულ დოკუმენტაციას, ბრძანებებსა და ნორმატიული აქტებს მოიცავს. გამოფენა მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა ზურაბ ზუბადალაშვილმა მისასალმებელი სიტყვით გახსნა. ღონისძიებაზე სტუმრებისთვის სააგენტოში არსებული მომსახურების და სამომავლო გეგმების შესახებ პრეზენტაცია გაიმართა.

Service Agency of MIA marked 8 year anniversary from foundation. First customer was received in February 2007 by the Agency. To mark the mentioned occasion photo exhibition was opened at MIA Service Agency branch located on Kavtaradze Str. N5, Tbilisi.
The event was attended by the Deputy Ministers of Internal Affairs and other high officials of the Ministry. Guests were able to view materials stored in the archive which had never been published before. Photo exhibition includes materials connected with issuing driver’s license, registration certificate for the vehicle, references on technical inspection of the vehicle, documentation in connection with the mentioned as well as orders and normative acts issued in this regard. Exhibition was opened with the welcoming speech delivered by the head of the Agency, Zurab Zubadalashvili. Within the frames of the event representatives of Agency also made presentation on the provided service and future plans of the Service Agency.