შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა, ნიკა გელაშვილმა და იუსტიციის სახლის აღმასრულებელმა დირექტორმა, გივი აზაურაშვილმა ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოაწერეს ხელი. ხელმოწერის ცერემონიას შს მინისტრის მოადგილე, დავით ვარდიაშვილი და იუსტიციის მინისტრის მოადგილე, მიხეილ სარჯველაძე დაესწრნენ.
აღნიშნული ხელშეკრულების ფარგლებში, 2017 წლის განმავლობაში, იუსტიციის სახლის ფილიალებში ეტაპობრივად დაინერგება შსს-ს მომსახურების სააგენტოს სერვისები: განმეორებითი მართვის მოწმობის აღდგენა, სატრანსპორტო საშუალების რეგისტრაციის მოწმობის აღდგენა, სატრანსპორტო საშუალების სამართლებრივი მდგომარეობის შესახებ ცნობის აღება, იარაღის სამართლებრივი მდგომარეობის შესახებ ცნობის აღება, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის გადაკვეთა-გადმოკვეთის შესახებ ცნობის აღება და სხვა.
ნასამართლობის შესახებ ცნობის აღება მოქალაქეებს, შსს-ს მომსახურების სააგენტოს 14 ტერიტორიული ერთეულის გარდა, იუსტიციის სახლის 19 ფილიალში უკვე მიმდინარე წლის 3 მაისიდან შეეძლებათ.
მომხმარებელმა იუსტიციის სახლში ნასამართლობის ცნობის მისაღებად მხოლოდ პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტი უნდა წარადგინოს, ცნობა კი განაცხადის შევსებიდან ხუთ სამუშაო დღეში უფასოდ გაიცემა. ნასამართლობის შესახებ ცნობის დაჩქარებული წესით აღების საფასური 1 სამუშაო დღეში - 25 ლარია, ხოლო 3 სამუშაო დღეში - 15 ლარი.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს მიერ აღნიშნული სერვისების გაფართოება იუსტიციის სახლის ფილიალებში მომხმარებელთათვის მეტი კომფორტისა და სახელმწიფო სერვისებზე უკეთ წვდომის მიზნით განხორციელდა.

Director of the Service Agency Nika Gelashvili and executive director of the Justice House Givi Azaurashvili have concluded agreement of the mutual cooperation. The signing ceremony was attended by Deputy Minister of Internal Affairs Davit Vardiashvili and Deputy Minister of Justice Mikheil Sarjveladze.
Within the frames of the mentioned agreement, throughout 2017 services of the Service Agency will be introduces in all branches of the Justice House, including: restoration of the driver license, restoration of the vehicle’s registration license, criminal record of the vehicle, certificate on the criminal record of the firearm, certificate on crossing the state border and etc.
Citizens will be able to receive certificate of the criminal record from May 3 of the current year in 14 branches of the Service Agency as well as in 19 branches of the Justice House.
Expansion of the services provided by the MIA Service Agency at the Justice House was carried out to facilitate better access to the state services and provide extra comfort.