შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მეხანძრე-მაშველი თორღვა თორღვაშვილი, „თბილისობა 2015“-ის ფარგლებში, ქალაქ თბილისის მერიის პროექტში წარდგენილ ნომინაციაზე ხალხის რჩეული და წლის „თბილისზე მზრუნველი“ გახდა. მოქალაქეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ „თბილისზე მზრუნველი“ ხმის მიცემის საფუძველზე, თავად აერჩიათ.
„თბილისზე მზრუნველის“ წოდება ყოველწლიურად იმ მოქალაქეებს ენიჭებათ, ვინც საკუთარ საქმეს უანგაროდ ემსახურება, ზრუნავს და მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს დედაქალაქის განვითარებაში.
წლის „თბილისზე მზრუნველი“ თორღვა თორღვაშვილი უკვე 13 წელია მეხანძრე-მაშველია. 13 ივნისს ქალაქ თბილისში მომხდარი წყალდიდობის დროს მრავალი ადამიანის სიცოცხლე გადაარჩინა და დიდი წვლილი შეიტანა სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო სამუშაოებში.
მოქალაქეების რჩეულის გამოვლენა და „თბილისზე მზრუნველის“ დაჯილდოების ცერემონია რიყის პარკში გაიმართა. გამარჯვებული მეხანძრე-მაშველი თბილისის მერმა დავით ნარმანიამ პირადად დააჯილდოვა.

The fire-rescuer of Emergency Situations Management Agency became the object of the people’s choice and was named as the “Tbilisi Guardian” within the scope of the Tbilisoba festival 2015.
Citizens were able to cast their votes in favor of the candidates. “Tbilisi Guardian” title is annually given to those citizens who fulfill their duties selflessly, care and makes significant contribution to the development of the capital. Torgva Torgvashvili has been serving as the fire-rescuer already for 13 years. On June 13 he saved many lives during the flood and contributed to the eradication of the disaster results.
The ceremony was held at the Rike Park where people’s choice was announced and were announced. The winner fire-rescuer was personally awarded by Tbilisi Major Davit Narmania.