საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, კამპანიის - #ნუწაართმევბავშვობას ფარგლებში, გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისთან პარტნიორობითა და შვედეთის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით, გიწვევთ ფოტოკონკურსში მონაწილეობის მისაღებად.
ფოტოკონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია 14-დან 24 წლამდე ასაკის ნებისმიერ პირს. ბავშვობის ასაკში ქორწინების უარყოფითი შედეგების შესახებ ფოტო კონკურსის მონაწილეებმა 2021 წლის 10 ივლისამდე უნდა გამოგზავნონ ელექტრონული ფოსტის შემდეგ მისამართზე: adamianisuflebebi@mia.gov.ge

The Ministry of Internal Affairs of Georgia invites citizens to participate in a photo contest within the frames of the campaign “Do not deprive childhood” in partnership with the United Nations Population Fund (UNFPA) Georgia Office and with the financial support of the Swedish Government.
Anyone between the age of 14 and 24 are eligible to participate in the photo contest. Photo on the negative consequences of child marriage, contestants must send materials till July 10, 2021 to the following e-mail address: adamianisuflebebi@mia.gov.ge
The members of the jury will reveal three best works that will be rewarded with the following prizes: