საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის მოქალაქეთა მომსახურების ცენტრში სადეზინფექციო სამუშაოები ჩატარდა.
მოქალაქეთა მომსახურების სივრცე სპეციალური ხსნარით ყოველდღიურად მუშავდება. ასევე, სპეციალური სადეზინფექციო სამუშაოები ტარდება დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის სხვასხვა ქვედანაყოფების შენობებში.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტი მოქმედებს საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს რეკომენდაციების შესაბამისად და მოქალაქეებს მოუწოდებს, რომ მომსახურების ცენტრში სერვისის მისაღებად პირბადით გამოცხადდნენ.

In accordance with the decision of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, disinfection works were carried out at the Citizens Service Center of the Security Police Department under the Ministry of Internal Affairs in order to prevent the spread of coronavirus in the country.
Space designated for providing citizens with relevant services is treated with special solutions on the daily basis. Herewith, special disinfection works are carried out in the buildings of different subdivisions of the Security Police Department.
The Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs, in accordance with the recommendations of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, calls on citizens to wear safety masks at service center of the Security Police.