შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მესამე განყოფილების თანამშრომლებმა 1993 წელს დაბადებული ზურაბ ფ. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 15 აპრილს თბილისში, ჭავჭავაძის გამზირზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1993 წელს დაბადებული ოთარ კ. დანით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამ დროისთვის სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ზურაბ ფ. დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში თბილისში, ხიდისთავის ქუჩაზე დააკავეს.

The officers of Old Tbilisi Police Division of Tbilisi Police Main Division detained Zurab P. (DoB 1993) for inflicting intentional minor injury.
Investigation established that on April 15 detainee wounded Otar K. (DoB 1993) with a cold steel on Tchavtchavadze Avenue and fled from the place of crime. The wounded person was transferred to the hospital by the ambulance. At this state his condition of health is satisfactory. Law enforcers managed to detain Zurab P. in several hours after the crime took place, as a result of operative-searching activities.
Investigation is in progress on the fact of causing intentional, minor health injury, article 118, I part of the Criminal Code.