შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1971 წელს დაბადებული ზურაბ ა. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, ხუდადოვის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ზურაბ ა.-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „სმიტ ვესონის“ ტიპის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, „მაკაროვის“ სისტემის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, 2 მჭიდი და 38 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.

The officers of the Division Combating Trafficking and Illegal Migration of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA as a result of operative-searching and investigative activities detained Zurab A. (D.o.B.: 1971) in Khudadov Str., Tbilisi for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the search of a detainee`s house the law enforcers seized “Smith Wesson” type unregistered pistol, “Marakov” system unregistered pistol, 2 cartridges and 38 bullets.