შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ბორჯომის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გიორგი ბ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ბორჯომში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას გლუვლულიანი სანადირო თოფი 81 საბრძოლო ვაზნით, „ვალტერი“-ს სისტემის პისტოლეტი 1 მჭიდითა და 4 საბრძოლო ვაზნით ამოიღეს.

The officers of Borjomi Regional Police Division of Samckhe-Javakheti Regional Main Division of MIA as a result of operative-investigative activities detained in Borjomi previously convicted Giorgi B. (Dob 1963) for for illegal purchase and keeping of firearms and armament.
During the searching activities held in detainee’s house law enforcers seized hunting rifle with 81 bullets, “Valter” system pistol with 1 magazine and 4 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and ammunitions, article 236, I part of the Criminal Code.