შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი სპარტაკ თ. ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით, გორის რაიონის სოფელ ქვემო სობისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, „კალაშნიკოვის“ სისტემის, „ა-კა-74“-ის მოდელის მაყუჩიანი ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და 1 მჭიდი ამოიღეს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

The employees of Didube-Chughureti Division of Tbilisi Police Department of MIA as a result of operative and searching activities detained previously convicted Spartak T. (DoB: 1984) in Kvemo Sobisi, Gori region for illegal purchase and keeping of firearms.
The law enforcers during the personal search of a detainee seized "Kalashnikov" system, “AK 74” model machine gun with a silencer and 1 cartridge.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms (Article 236, part II and part III of the Criminal Code of Georgia).