შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა განსახლებისა და ლტოლვილთა სამინისტროს შიდა აუდიტის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1966 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ე.ჩ., თაღლითობის ბრალდებით, ზუგდიდში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირს, განსახლებისა და ლტოლვილთა სამინისტროდან ბინის მიღებაში დახმარების სანაცვლოდ, თაღლითურად გამოართვა 2500 ლარი.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, თაღლითურად მითვისებული თანხა - 2500 ლარი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით თაღლითობის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ს 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department along with the Audit Department of the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Accommodation and Refugees of Georgia as a result of jointly held operative-investigative activities, detained previously convicted E.Ch.in Zugdidi (DoB 1966) for swindling.
Investigation established that detainee extorted 2500 GEL from Internally displaced person from the occupied territory,, in return for assisting to receive apartment from the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Accommodation and Refugees.
During the personal search of the detainee law enforcers seized cash-2500 GEL as evidence which was illegally appropriated by E.Ch.