შსს-ს გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს 10-ე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ოლეგ პ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 3 იანვარს, გვიან ღამით, სოფელ გლდანში მდებარე გრიგოლ ღვთისმეტყველის მამათა მონასტრის კელიაში ფარულად შეაღწია, მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა შეწირულ თანხას – 2700 ლარს და 15 დოლარს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ოლეგ პ. ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად დააკავეს. მოპარული თანხის ნაწილი – 750 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით). გამოძიებას გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს 10-ე განყოფილება აწარმოებს.

The officers of the 10th police unit of Gldani-Nadzaladevi division, as a result of investigative and searching activities held on the basis of operative information detained previously convicted Oleg P. (DoB 1993) for robbery charges.
Investigation established that late at night, on January 3 of the current year detainee penetrated the cell of St. Grigol monastery locaated in Gldani village and missapropriated 2700 GEL and 15 USD and fled from the crime scene.
Law enforcers managed to detain Oleg P. as a result of complex activities and seized part of the stolen sun in the amount of 750 GEL.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 177, II part, sub-paragraph B of the Criminal Code.