შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, მიმდინარე წლის 25 აგვისტოდან 24 ოქტომბრის ჩათვლით, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის 161 ფაქტი გამოავლინეს, ხოლო ხე-ტყის პირველადი გადამამუშავებელი ობიექტის (სახერხი საამქროს) ტექნიკური რეგლამენტის მოთხოვნების დარღვევის ფაქტზე 20 პირი ამხილეს.
სამართალდამცველებმა ბორჯომის, ადიგენის, ნინოწმინდის, ახალქალაქის, ახალციხის და ასპინძის რაიონებში, მხილებულების ავტომანქანებიდან უკანონოდ მოპოვებული ხის მრგვალი მორები და სამასალე ფიცრები ამოიღეს. პოლიციამ ადიგენში, ახალციხეში, ბორჯომსა და ასპინძაში გამოვლენილი უკანონო სახერხი საამქროები, ასევე, ავტომანქანები დალუქა.

The officers of Samtskhe-Javakheti police department, and regional Patrol Police division, as a result of jointly held activities, uncovered 161 facts of illegal cutting of wood and 20 persons were also revealed for violating technical rules for operating wood processing plant.
Law enforcers, as a result of search activities held in vehicles owned by the revealed persons seized wood materials in Borjomi, Adigeni, Ninotsminda, Akhalkalaki, Akhaltsikhe and Aspindza regions. Policemen also seized vehicles and wood processinh plants in Adigeni, Akhaltsikhe, Borjomi and Aspindza.