შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის უბნის ინსპექტორების სამმართველოს და სასაზღვრო პოლიციის სახმელეთო საზღვრის დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, შრი-ლანკის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე: 1989 წელს დაბადებული თ.ს და 1986 წელს დაბადებული ს.ი. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 19-344-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Samtskhe-Javakheti district police inspectors along with Border Police Department as a result of the jointly held operative-investigative activities detained Sri-Lanka citizens: T.S. (DoB 1989) and S.I. (DoB 1986 for the attempted illegal crossing of the state border in group.
Investigation established that detainees attempted to cross Georgian-Turkish State border illegally.
Investigation is in progress on the fact of the attempted illegal crossing of the state border, article 19-344 part II, sub-paragraph A of the Criminal Code.