შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მე-7 განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ლევან ა. და 1999 წელს დაბადებული ირაკლი ე. რასობრივ დისკრიმინაციის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულებმა მიმდინარე წლის 19 სექტემბერს თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, საქართველოს მოქალაქე მაკა ბ-ს და მის თანმხლებ ორ პირს, ნიგერიის მოქალაქეებს - ონუკა ვიქტორ ჩ-ს და ონუკა დანიელ ჩ-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. ორივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ჯგუფურად ჩადენილი რასობრივი დისკრიმინაციის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 142-ე პრიმა მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of Old Tbilisi police division as a result of the searching and investigative activities detained Levan A. (DoB 1995) and Irakli E. (DoB 1999) were detained for racial discrimination.
Investigation established that on September 19 detainees verbally and physically assaulted two Nigerian citizens- Onuka Viktor Ch. and Onuka Daniel Ch. accompanying Maka B. Af terThe incident that took place on Rustaveli Avenue Tbilisi, the mentioned persons fled from the place of crime.
Investigation is in progress on the fact racial discrimination, committed by the group, article 140, III part. Sub-paragraph A of the Criminal Code.