საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე ამხილეს და დააკავეს თბილისის მერიის სსიპ არქიტექტურის სამსახურის თანამშრომელი თამარ ჭანტურია.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ თამარ ჭანტურიამ თანამდებობრივი უფლება-მოვალეობების შესრულებისას, მოქალაქეს მშენებლობის კოეფიციენტის მაქსიმალურად გაზრდის ნებართვის გაცემის სანაცვლოდ, ქრთამის სახით მოსთხოვა 30 000 აშშ დოლარი და წინასწარ აიღო მისგან 10 000 აშშ დოლარი.
გამოძიება მოხელის ან მასთან გათანაბრებული პირის მიერ დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 338-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს). გამოძიებას აწარმოებს შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტო.

The officers of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-searching and investigative activities detained employee of architectural service of Tbilisi City Hall Tamar Chanturia. The abovementioned person was detained for accepting bribe in large quantities.
Investigation revealed that Tamar Cahnturia while fulfilling his duties and by means of misusing his powers, demanded 30 000 USD from the certain citizen and in order to provide license of increasing index of construction preliminary accepted from the citizen 10 000 USD.
Investigation is in progress on the fact of bribery, article 338, II part, sub-paragraph “b” of the Criminal Code of Georgia.
The committed crime envisages the term of imprisonment up to 9 years. The investigation is conducted by the employees of Anti-corruption Agency of the Ministry of Internal Affairs.