შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, თბილისსა და სოფელ ფონიჭალაში ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ვ.გ. და 1993 წელს დაბადებული ა.გ., ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი ჩხრეკისას, 13 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი ამოიღეს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდნენ. პოლიციამ ვ.გ.-ს და ა.გ.-ს მიერ მოქალაქისთვის მიყიდული, 4 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of the Central criminal Police Department as a result of the operative-searching and investigative activities detained V.G. (DoB 1987) and A.G. (DoB 1993) for illegal purchase, keeping and selling of drugs.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 13 packages of heroin. Investigation established that detainees sold drugs on the regular basis. Policemen managed to seize 4 packages of heroin, sold by the detainees to a certain citizen.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs, article 260, IV and I parts of the Criminal Code.