შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ნ.ჯ. და 1976 წელს დაბადებული მ.ჯ., ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით, ფონიჭალაში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდნენ. პოლიციამ, დაკავებულების საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, 33 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Central Criminal Police Department along with employees of the State Security Agency as a result of operative-searching and investigative activities detained N.J. (DoB 1989) and M.J (DoB 1976) for illegal purchase, keeping and selling of drugs.
Investigation established that detainees sold drugs on the regular basis. During the search activities held in detainees’ houses policemen seized 33 packages of heroin.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs, article 260, I and IV part of the Criminal Code.