შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ვუგარ გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და გადაზიდვის ბრალდებით, მარნეულის რაიონის სოფელ კირაჩმუღანლოში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ამოიღეს 1,8 გრ ტრამადოლის შემცველი 12 აბი და 7,9973 გრ ნარკოტიკული საშუალება, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, 4,5466 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებისას დადგინდა, რომ დაკავებული ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკული ნივთიერების ზემოქმედების ქვეშ იმყოფებოდა. ბრალდებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of the Kvemo Kartli regional division of the Central Criminal Police Department as a result of the investigative activities held on the basis of the operative information detained previously convicted Vugar G. (DoB 1978) in Kirachmunghalo village for illegal purchase and keeping and transit of drugs in especially large quantities.
During the searching activities law enforcers seized 1,8 gr of tramadol containing substance and 7,9973 gr of heroin containing drug substance. Drug test revealed that detainee was under the influence of drugs. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping and transit of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph A of the Criminal Code.