შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ბიძინა გ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებული 9,8568 გრ ნარკოტიკი 3,5489 გრ კანაფის ფისს შეიცავს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 260-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც 6-დან 12 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative and searching activities held on the basis of operative information detained Bidzina G.(DoB 1984) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities
During the personal search of the detainee law enforcers seized drugs in large quantities. According to the results of expertise the amount of the seized drug is 9,8568gr which contains 3,5489 gr of hemp.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, II part, sub-paragraph A of the Criminal Code. The committed crime envisages from 6 to 12 years of imprisonment.