შსს-ს მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1960 წელს დაბადებული გ.უ. ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ფაქტზე ამხილეს.
სამართალდამცველებმა, მცხეთის რაიონის სოფელ ნაოზის საავტომობილო გზაზე, მხილებული პირის კუთვნილი სატვირთო ავტომანქანიდან, უკანონოდ მოპოვებული, დაახლოებით, 5 მ2 ხის მრგვალი მორები და სამასალე ფიცრები ამოიღეს.
გამოძიება ხე-ბუჩქნარის უკანონოდ გაჩეხვის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ის 303-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით).

The officers of Mtskheta-Mtianeti police department along with the Patrol Police officers, as a result of jointly held operative-investigative activities exposed G.U. (DoB 1960) for illegal cutting of trees.
On the road leading to Naoza village, law enforcers seized illegally cut wood and planks from G.U’s vehicle, as a result of the search activities.
Investigation is in progress on the fact of illegal cutting of wood, which caused substantial damage, envisaged by the article 303, I part of the Criminal Code.