შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის სამმართველოს და დიდუბე-ჩუღურეთის პოლიციის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული გიორგი ხ, 1995 წელს დაბადებული ბესიკ ფ. და 1991 წელს დაბადებული მიხეილ ვ. მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა თავისივე ყოფილ თანამშრომლებს - 1975 წელს დაბადებულ ალექსანდრე ა-ს და 1980 წელს დაბადებულ დენის ა-ს მათივე საკუთარ ბინაში ბლაგვი საგნით სხეულის დაზიანებები მიაყენეს და გაგუდეს.
შემდეგ გაიტაცეს "ჯეოლიფტი"-ს, სადაც ალექსანდრე ა. მუშაობდა, ოფისის გასაღებები. ბრალდებულებმა მკვლელობის შემდეგ აღნიშნული ოფისი გაქურდეს. გაიტაცეს რკინის მონეტების სახით თანხა - 500 ლარის ოდენობით და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ. სამართალდამცველებმა ისინი მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. გატაცებული თანხა და გასაღებები ნივმთტკიცებად ამოიღეს. დაკავებულები აღიარებენ ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებებში ორი ან რამდენიმე პირის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 109-ე მუხლით).

The officers of Detectives Division of Tbilisi Police Main Division, Didube-Chughureti police Division and Central Criminal Police Department, as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained Giorgi Kh. (DoB 1994), Besik P. (DoB 1995) and Mikheil V. (DoB 1991) in Tbilisi for premeditated murder.
Investigation established that detainees inflicted injuries with a blunt object to their former co-workers- Aleksandre A. (DoB 1975) and Denis A. (DoB 1980) in their own apartment and then strangled them.
After the above mentioned detainees stole “Geo Lift” keys where they worked previously and robbed the office of the aforesaid company. Detainees stole 500 GEL and left the crime scene. Law enforcers managed to detain them several hours later. Keys and stolen sum were seized as evidence by police. They have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of two or more people in aggravated circumstances, article 109 of the Criminal Code.