შსს-ს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს ხიდისთავის განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ზაზა ბ. ყაჩაღობის მომზადების ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნიღბიანი, ცივი იარაღითა და ხელყუმბარით შეიარაღებული ბრალდებული გორის რაიონის სოფელ ხიდისთავში იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი ავტოგასამართი სადგურის დაყაჩაღებას აპირებდა.
პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, დანა, „ეფ 1“-ის ტიპის ხელყუმბარა, შავი ტყავის ხელთათმანები და სამედიცინო პირბადე ამოიღო.
გამოძიება მიმდინარეობს ყაჩაღობის მომზადების (საქართველოს სსკ-ის 18-179-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით) და ასაფეთქებელი მოწყობილობის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

The officers of Gori police division of Shida Kartli Police Department as a result of the investigative activities held on the basis of the operative information detained Zaza B. (DoB 1989) for plotting an armed assault.
Law enforcers managed to detain person in mask, armed with cold steel and hand grenade in Khidistavi village, when he plotted to assault a gas station.
During the personal search of the detainee policemen seized F-1 hand grenade, black gloves and medical veil.
Investigation is in progress on the fact of plotting the armed assault, article 18-179, I part, illegal purchase, carrying and keeping of explosive device- article 236, II and III parts of the Criminal Code.