შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული ვ.ი. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, გლდანის მე-3 მიკრორაიონში, ერთ-ერთი ბანკის ფილიალი იარაღის მუქარით დააყაჩაღა, თანხა გაიტაცა და მიმალვა სცადა.
შემთხვევის ადგილთან ახლოს მყოფმა, გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლებმა - უჩა ბუსხრიკიძემ და გიორგი ჭულუხაძემ მომხდარ ფაქტზე მყისიერი რეაგირება მოახდინეს და შეიარაღებული ბოროტმოქმედის შეჩერებას შეეცადნენ, რა დროსაც თავდამსხმელმა ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით უჩა ბუსხრიკიძე დაჭრა. საპასუხო სროლისას დაიჭრა თავად თავდამსხმელიც. მან შემთხვევის ადგილიდან მიმალვა შეძლო. თუმცა, სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში თბილისში დააკავეს. მას შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაეწია.
დაჭრილ პოლიციელს გადაუდებელი ოპერაცია ჩაუტარდა. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
პოლიციამ ბანკიდან წაღებული თანხა და დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, სამართალდამცველებმა ასევე ამოიღეს სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღი, საბრძოლო მასალა, ცივი იარაღები და ნიღაბი.

The officers of Gldani-Nadzaladevi police division as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained V.I. (DoB 1983) for armed robbery.
Investigation established that the accused person assaulted bank located in Gldani settlement, appropriated cash and attempted to leave the place of crime.
Inspector-investigator Gldani-Nadzaladevi police division Ucha Butsckhtikidze and Giorgi Tchulukhadze, being nearby the crime place, made prompt response to the crime and attempted to stop the criminal. As a result Ucha Butskkhrikidze was wounded by the wrongdoer. During the response fire from the law enforcers the criminal was also wounded. He managed to leave the crime place, however law enforcers managed to take him under arrest several hours later. He was rendered relevant medical aid.