შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1973 წელს დაბადებული ტოფიკ ს. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, 50,2533 გრამი ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი, ასევე, მეტამფეტამინი ამოიღეს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ტოფიკ ს-მ ნარკოტიკი თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოში უკანონოდ შემოიტანა.
ნარკოლოგიური შემოწმებით, დაკავებულს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით).

The officers of the Main Division Combating Illegal Circulations of Drugs of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, as a result of operative and searching activities detained in Tbilisi Tofik S. (DoB 1973) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
The law enforcers during the detainee`s personal search and search of his house seized methamphetamine and 50, 2533 gr of heroin. The investigation established that Tofik S. has illegally imported drugs from the Republic of Turkey to Georgia.
Drug test revealed that the detainee is the abuser of opium group drug.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import to Georgia of drugs in particularly large quantities (Article 260, part VI, sub-clauses “a”, Article 262, part IV, sub-clauses “a”).