შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ილია წ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას 243 აბი და 4 ნატეხი „სუბუტექსი“ ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 1,9586 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ილია წ-ს ნარკოტიკი გერმანიიდან ამანათით გამოუგზავნეს.

The officers of Division against Illegal Circulation of Drugs of Central Criminal Police Department of MIA as a result of operative-investigative and searching activities detained Ilia Ts. (Dob 1977) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
As a result of the personal search law enforcers seized from the detainee 243 pills and 4 pieces of “Subutex”, which according to expertize contains 1,9586 gr of buprenorphine. Investigation established that Ilia Ts. received drugs by delivery service from Germany.