შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული მ.ა. ნარკოდანაშაულისთვის ხელვაჩაურის რაიონის სოფელ სარფში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, თურქეთის რესპუბლიკიდან უკანონოდ შემოტანილი 21 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნტით).

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti police department as a result of investigative activities held on the basis of operative information, detained M.A. (DoB 1992) for the drug related crime in sarpi village.
During the personal search of the detainee policemen seized 21 pills of suboxin drug which he illegally imported from Turkish Republic.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and import of drugs in especially large quantities– article 260, VI part, sub-paragraph A and article 262, IV part, sub-paragraph A of the Criminal Code.