შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე, 1986 წელს დაბადებული ვ.პ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, 10,6096 გრამი „მდმა“, 9,5725 გრამი „ელ-სე-დე“ და 0,46 გრამი კანაფის ფისი ამოიღეს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained V.P. (DoN 1986) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the persona search and searching activities held in detainee’s rented apartment law enforcers seized 10,6096gr of MDM and 9,5725 gr of LSD as well as 0,46gr of cannabis.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part of the Criminal Code.