შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მეშვიდე განყოფილების თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული არჩილ ა. დიდი ოდენობით ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში, ალ. ჭავჭავაძისა და რუსთაველის გამზირის კვეთაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას 134,79 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით, ახალ ფსიქოაქტიურ ნივთიერებას შეიცავს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260 მუხლის 1-ლი პრიმა ნაწილით).

The officers of Old Tbilisi Police Division as a result of investigative activities held on the basis of operative information detained Archil A. (DoB 1986) for illegal purchase and keeping of psychoactive substance in large quantities.
During the searching activity of the detainee’s house police seized 134,79gr of the drug which according to the results of expertise contains new psychoactive substance. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of for illegal purchase and keeping of psychoactive substance, article 260, I part of the Criminal Code.