შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1960 წელს დაბადებული მიხეილ ბ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკისას, ბუპრენორფინის შემცველი 147 აბი ამოიღეს. ბრალდებულმა აღიარა, რომ ნარკოტიკული საშუალება პარიზში შეიძინა და საქართველოში უკანონოდ შემოიტანა. ნარკოლოგიური შემოწმებით დაკავებულს ოპიუმის და ბუპრენორფინის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

The officers of the division against the illegal circulation of drugs under the Central Criminal Police Department, as a result of investigative-searching activities held on the basis of the operative information Mikheil B. (DoB 1960) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
During the searching activities held in detainee’s vehicle law enforcers seized 147 pills containing buprenorphine. Detainee has pleaded guilty and stated that purchased the mentioned drugs in Paris and illegally imported them to Georgia. Drug test results revealed that the detainee was drug-addicted person.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities and illegal import of drugs to Georgia article 262, IV part, sub-paragraph “A”, article 260 VI part envisaged by the Criminal Code of Georgia.