შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახალციხის რაიონული სამმართველოს და შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო განსაკუთრებულ დავალებათა სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ყაჩაღობის ბრალდებით, 1995 წელს დაბადებული რ. მ. და 1993 წელს დაბადებული ა. ს. ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები, ახალციხის რაიონის სოფელ წნისში, ავტოგასამართ სადგურ „არალში“, ოპერატორს ცივი იარაღით თავს დაესხნენ, მრავლობითი ჭრილობა მიაყენეს და ფული გასტაცეს. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს. მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია.
სამართალდამცველებმა ა.ს. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ქალაქ ვალეში დააკავეს, რ.მ. კი ახალციხეში - სასამართლოს განჩინების საფუძველზე.

The officers of Akhaltsikhe police division of Samtskhe-Javakheti police department along with Samtskhe-Javakheti regional division of Special Tasks Department as a result of jointly held operative-searching and investigative activities detained R.M. (DoB 1995) A.S. (DoB 1993) for armed robbery.
Investigation established that detainees assaulted worker of the gas station, inflicting multiple injuries to the victim and appropriated cash. The wounded man was transferred to the hospital. His condition of health is satisfactory at the moment.
Law enforcers detained A.S. several hours later in Vale while R.M. was detained in Akhaltsikhe based on the decision of the court.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery, article 179, I part of the criminal Code.