შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული გიორგი მ. ნარკოდანაშაულისთვის თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, 88 აბი ნარკოტიკული საშუალება „ექსტაზი“ ამოიღეს. ნარკოლოგიური შემოწმებით ბრალდებულს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of the investigative-searching activities held on the basis of operative information detained Giorgi M. (DoB 1986) for drug related crime.
During the personal search of the detainee and apartment law enforcers seized 88 pills of the ecstasy drug pills. Drug test revealed that detainee was under the influence of marijuana. He has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph A of the Criminal Code.