შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ვ.ჯ., 1983 წელს დაბადებული ზ.ა., 1982 წელს დაბადებული ე.ი. და 1990 წელს დაბადებული ა.ბ., ნარკოტიკების უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ბრალდებით, ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ვ.ჯ.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, 13 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება, ზ.ა.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას - 12 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკი, ე.ი.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას - 14 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკი, ა.ა.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი 11 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკი ამოიღეს, რომლებზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზა.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები ნარკოტიკულ საშუალებას სისტემატურად ყიდდნენ. პოლიციამ მათ მიერ მოქალაქისთვის მიყიდული, 15 შეკვრად დაფასოებული ჰეროინი ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The offices of the Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained V.J. (DoB 1977) Z.A (DoB 1983) E.I. (DoB 1982) and A.B. (DoB 1990) in Ponitchala for illegal purchase, keeping and selling drugs.
During the personal search and search activities held in V.J’s house police seized 13 packages of drug substance, during personal search and search activities held in Z.A’s house- 12 more packages, during personal search and search activities of E.I-14 packages and in the process of personal search and search activities of A.A’s house- 11 packages of drug which will undergo expertise.
Investigation established that detainees sold on the regular basis. Law enforcers also seized 15 more packages of heroin, sold by the detainees to citizens.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling drugs, article 260, I ad IV part of the Criminal Code.