შსს-ს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1978 წელს დაბადებული თეიმურაზ გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თეიმურაზ გ. თბილისში, კედიას ქუჩაზე დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 26 აბი ნარკოტიკული საშუალება „სუბოქსინი“ ამოიღო, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,208 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით თეიმურაზ გ-ს მარიხუანის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Sagarejo police division and Kakheti Police Department as a result of jointly held operative-investigative activities detained Teimuraz G. (DoB 1978) for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
The accused persons were detained in Tbilisi, Kedia Street. During the personal search of the detainee law enforcers seized 26pills of suboxin drug which according to expertise contains 0,208gr of buprenorphine. Drug test revealed that detainee was the consumer of marijuana. Detainee has already pleaded guilty.