საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ფეხბურთის გუნდი ევროპის პოლიციელების ჩემპიონთა ლიგის გამარჯვებული წელს მესამედ გახდა. შსს-ს საფეხბურთო ნაკრებმა 18-21 სექტემბერს ქალაქ ვილნიუსში, ევროპის პოლიციელების ჩემპიონთა ლიგაში წელს, შს მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით, უკვე მეხუთედ იასპარეზა. სამინისტროს საფეხბურთო გუნდი უკვე 5 წელია მონაწილეობს აღნიშნულ ჩემპიონატზე და დღემდე 2 გამარჯვება ჰქონდა მოპოვებული.
წელს ჩემპიონატზე ევროპის 8 ქვეყნის 20 გუნდი ასპარეზობდა. საქართველოს ნაკრები თურქეთის, ისრაელის, ლიტვის და „ლიტვის პოლიციის საერთაშორისო ასოციაციის“ გუნდებს შეხვდა. ფინალური შეხვედრა ქართველმა პოლიციელებმა პოლიციის საერთაშორისო ასოციაციის გუნდთან გამართეს, რომელიც დამაჯერებელი ანგარიშით 2:0 დაამარცხეს. გამარჯვებულ გუნდს ოქროს მედლები და ევროპის პოლიციელების ჩემპიონთა ლიგის თასი გადაეცა.

Football team of the Ministry of Internal Affairs has become the winner of Europe’s Policemen Champions League for the third time. Under the initiative of the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze, team has participated in the Champions League for the fifth time which was held in Vilnius on 18-21 September. The Georgian team has to winnings for the period of five years up to date.
This year 20 teams participated in the tournament from 8 European countries. Georgian football teams competed with Turkish, Israeli, Lithuanian and “Lithuanian Police International Association”. The final match was held between Georgian and team of “Lithuanian Police International Association”. The match ended with winning of gold medal by Georgian team which was handed the Europe’s Policemen Champions League Cup as well.