აშშ-ს საელჩომ საქართველოში ტრადიციულ ამხანაგურ საფეხბურთო მატჩს უმასპინძლა, რომელშიც შს სამინისტროსა და საელჩოს საფეხბურთო გუნდები მონაწილეობდნენ.
მატჩს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი, მთავარი პროკურორი ირაკლი შოთაძე, სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის უფროსი ანზორ ჩუბინიძე, აშშ-ს ელჩის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი ადამ ლამორო და საელჩოს თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
მატჩის დაწყებამდე, აშშ-ს ელჩის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელმა ადამ ლამორომ, წარმატებული თანამშრომლობისთვის, შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, საპატრულო პოლიციისა და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტების, ასევე, მთავარი პროკურატურის და სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის თანამშრომლები მადლობის სიგელებით დააჯილდოვა.
„დღევანდელი ამხანაგური თამაში შსს-სა და აშშ-ს საელჩოს შორის არსებული წარმატებული თანამშრომლობისა და მეგობრული ურთიერთდამოკიდებულების კიდევ ერთი მაგალითია. მსგავსი ღონისძიებები ხელს უწყობს ჩვენს ქვეყნებს შორის მჭიდრო, საქმიანი და მეგობრული ურთიერთობების განმტკიცებას და არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებას“, - აღნიშნა შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა.

US embassy hosted the traditional friendly soccer match with employees of the Ministry of Internal Affairs.
Match was attended by Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili, General Prosecutor Irakli Shotadze, head of Special State Protection Service Aleksandre Chubinidze, Deputy Chief of Mission Adam Lamoreaux and employees of the embassy.
Before the match Deputy Chief of Mission Adam Lamoreaux awarded officers of Central Criminal Police Department, Patrol Police and Tbilisi Police Department as well as Main prosecutor’s office and Special State Protection Service with certificates of appreciation for successful cooperation.
“Today’s match between employees of U.S. Embassy and Ministry of Internal Affairs is another example of friendly relations and cooperation. Such activities contribute to forming tight, friendly and service relations and enhance the existing cooperation".-stated Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili.