შსს-ს მომსახურების სააგენტოს სპორტულმა კლუბმა MIA Force-მა სპორტის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო.
ღონისძიების ფარგლებში, ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორიაზე, შსს-ს მომსახურების სააგენტოს სპორტული კლუბი MIA Force-ის კუთხე მოეწყო. შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის სახე, სპორტული კლუბი MIA Force-ის წევრი, ძარიანი ავტომობილებით რბოლაში ევროპის პირველი ქართველი ჩემპიონი დათა ქაჯაია სტუმრებს TCR international-ის ჩემპიონატზე, საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიაზე, საკუთარ სპორტულ მიღწევებზე ესაუბრა და კამპანიის ფარგლებში დამზადებული პრომომასალა გადასცა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად უჭერს მხარს ქვეყანაში სპორტის განვითარებას და ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციას, როგორც ახალგაზრდებს შორის დანაშაულის პრევენციის ერთ-ერთ საშუალებას. შს სამინისტროს სპორტული კლუბების წევრები, სპორტის სხვადასხვა სახეობაში, მსოფლიოს, ევროპის და საქართველოს მრავალგზის ჩემპიონები არიან.

Sport club of the Ministry of Internal Affairs MIA Force participated in the event dedicated to the International Day of Sports.
Within the frames of the event, sport club of MIA Service Agency MIA FORCE arranged special corner in vicinities of Lisi Lake. Official face of the Traffic Safety social campaign and champion of Europe in car racing -Data Kajaia reviewed his own achievements in sports, social campaign and handed out promo materials.
Ministry of Internal Affairs actively supports development of sports and healthy lifestyle, as one of the ways of crime prevention. Members of the MIA sport clubs are world champions, as well as champions of Georgia and Europe.