შინაგან საქმეთა მინისტრმა გიორგი მღებრიშვილმა, შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორ დათო ნიკოლეიშვილთან ერთად, საჩხერე-ამბროლაურის სამსახურის ახალი შენობა გახსნა. ღონისძიებას იმერეთის გუბერნატორი, საჩხერისა და ჭიათურის მუნიციპალიტეტებისა და საკრებულოების ხელმძღვანელები დაესწრნენ.
მომსახურების სააგენტოს ახალმა სამსახურმა გახსნის დღესვე პირველი მომხმარებელი მიიღო, რომელსაც ავტომანქანის სასურველი სახელმწიფო სანომრე ნიშანი თავად შს მინისტრმა გადასცა. გიორგი მღებრიშვილმა მართვის მოწმობის სატესტო გამოცდა ერთ-ერთი მოქალაქისაგან პირადად ჩაიბარა და მომსახურების სააგენტოს ახლადგახსნილ ოფისში მისულ ადგილობრივ მცხოვრებლებს გაესაუბრა.
მომსახურების სააგენტოს საჩხერე-ამბროლაურის სამსახურის ახალი, თანამედროვე სტანდარტების შენობა საჩხერე-ჭიათურის გზატკეცილზე მდებარეობს. მისი გახსნის შემდეგ, რეგიონში მცხოვრებ მოქალაქეებს შესაძლებლობა ექნებათ, სააგენტოს ყველა არსებული სერვისით ადგილზე ისარგებლონ. მომსახურების სააგენტოს ახალ ოფისში ადგილობრივი მცხოვრებლები სხვადასხვა სახის ცნობის მიღებას, მართვის მოწმობის თეორიული და პრაქტიკული გამოცდის ჩაბარებას, ასევე, ავტომანქანებთან და იარაღთან დაკავშირებული პროცედურების გავლას შეძლებენ.
შენობა უახლესი ტექნიკით და ინვენტარით არის აღჭურვილი, ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთათვის.

Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister of Internal Affairs, along with Dato Nikoleishvili, Director of the Service Agency of the MIA opened new police building of Sachkhere-Ambrolauri Service. The event was attended by the Governor of Imereti, Heads of Sachkhere and Chiatura Municipalities and City Councils.
The new Service of the Service Agency received its first costumer on the first day of opening; the customer was delivered his desired number plate for his car by the Minister of Internal Affairs. Mr. Giorgi Mgebrishvili personally tested one of the civilians for driving license and talked to the local population arrived to the newly opened office.
The building of Sachkhere-Ambrolauri new service with modern equipment is located in Sachkhere-Chiatura highway. Now the civilians in the region shall be able to enjoy all services of the Agency in place. Locals shall collect various type of certificates, pass theoretical and practical driving tests as well as fulfill the procedures related to the vehicles and arms in the new office.
The building is equipped with the newest technique and equipment and adjusted to the needs of the disable individuals.