შინაგან საქმეთა მინისტრ ალექსანდრე ჭიკაიძის ინიციატივით დაწყებულ საქველმოქმედო აქციას სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის ყველა სტრუქტურული დანაყოფი შეუერთდა. ქარელის რაიონში მცხოვრებ, სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფ ოჯახებს მინისტრის მოადგილე თეიმურაზ მღებრიშვილი, სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის ადმინისტრაციის უფროსი იაკობ გეგეშიძე, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი ზაზა ფანცულაია, სტრატეგიული ობიექტების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი გიორგი ხადური, სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი ზურაბ ჭაბაშვილი ცენტრის თანამშრომლებთან ერთად ეწვივნენ.
სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის წარმომადგენლები კასპში და ქარელის რაიონში, ოკუპაციის ხაზის მიმდებარე სოფლებში – თამარაშენში, კნოლევში, აბანოში, ცერონისში, კოდაში, ჭვრინისში, ავლევში, ატოცში მცხოვრებ 73 ოჯახს ეწვივნენ და საკვები პროდუქტები გადასცეს. საქველმოქმედო აქციის ფარგლებში, სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის ადმინისტრაციის თანამშრომლებმა, შიდა ქართლის სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებთან ერთად, სოფლებში: თამარაშენი, აბანო, კოდა და ცერონისი, დამატებით კიდევ 18 ოჯახს გაუწიეს დახმარება.
შს სამინისტრო საქველმოქმედო აქციას აგრძელებს და საქართველოს რამდენიმე რეგიონში, მაღალმთიან რაიონებში მაცხოვრებელ, მრავალშვილიან და სიღარიბის ზღვარს მიღმა მყოფ ოჯახებს მოიცავს. აქციის მიზანია ზამთრის პერიოდში აღნიშნული ოჯახების მძიმე სოციალურ-ეკონომიკური პირობების გაუმჯობესება. სამინისტრო სულ 1000-მდე ოჯახს დაეხმარება.

Ministry of Internal Affairs continues charity campaign initiated by the Minister of Internal Affairs Aleksandre Tchikaidze which was joined by all units of Special and Emergency Measures Center. Extremely poor families residing in Kareli region were visited by Deputy Minister of Interior Teimuraz Mghebrishvili, Iakob Gegeshidze-head of administration of Special and Emergency Measures Center, Zaza Pantsulaia - director of Special tasks Department, Giorgi Khaduri-director of the Department for Protection of Strategic Facilities, Zurab Tcharbashvili-director of the Department for Protection of Strategic Pipelines anad personnel.
MIA representatives visited 73 families residing near the occupation line mainly in – Tamarasheni, Knolevi, Abano, Tseronisi, Koda, Tchvrinisi, Avlevi, Atotsi and handed food supplies. Personnel of Special and Emergency Measures Center Administration also provided food supplies to 18 families of Tamarasheni, Abano, Koda and Tseronisi villages.
Ministry of Internal Affairs continues charity campaign aimed for extremely poor families of mountainous regions of the country. Ministry of Internal Affairs will assist up to 1000 families within the frames of the campaign.