შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი იტალიის ელჩს საქართველოში ანტონიო ენრიკო ბარტოლის და პოლიციის ატაშე ლორენცო ლებინის შეხვდა.
შეხვედრაზე საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაციის პერსპექტივები, საქართველოსა და იტალიას შორის არსებული ორმხრივი თანამშრომლობა და სამომავლო გეგმები განიხილეს. გიორგი მღებრიშვილი სტუმრებს სამინისტროში განხორციელებულ რეფორმებზე, მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებზე ესაუბრა.
მხარეებმა ასევე განიხილეს სამართალდაცვით სფეროში, მათ შორის, ორგანიზებული დანაშაულის, ნარკოდანაშაულისა და კიბერდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში ორი ქვეყნის მჭიდრო ურთიერთთანამშრომლობა.

Minister of Internal Affairs Giori Mgebrishvili held meeting with Ambassador of Italy to Georgia Antonio Enrico Bartoli and police attache Lorenco Lebini.
At the meeting sides discussed future perspectives of Euro Atlantic integration, issues of cooperation between Georgia and Italy and future plans. Giorgi Mgebrishvili reviewed reforms implemented in the Ministry as well as scheduled and ongoing projects.
Sides also discussed issues connected to tight cooperation in the law enforcing sphere including fight with drug related crime and cybercrime.