საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის დარღვევის გამო, საპატრულო პოლიციამ „ახალი ლიდერების ინიციატივა“, საქართველოს პრეზიდენტის დეკრეტის საფუძველზე, 15 000 ლარით დააჯარიმა, რის შემდეგაც ოქმი ორგანიზაციის დირექტორს, კრისტინა მარია კოდი პუშოუს ჩაბარდა.
საქართველოს მთავრობის 2020 წლის 23 მარტის №181 დადგენილების მე-5 მუხლის მე-2 პუნქტის თანახმად, ახალი კორონავირუსის გავრცელების აღკვეთის მიზნით, საგანგებო მდგომარეობის პერიოდში საჯარო სივრცეში 10 პირზე მეტის შეკრება აკრძალულია.
ორგანიზაცია „ახალი ლიდერების ინიციატივამ“ დღეს ზუგდიდში 100–ზე მეტი ადამიანი შეკრიბა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოქალაქეებს მოუწოდებს, დაიცვან საგანგებო მდგომარეობით დაწესებული შეზღუდვები, წინააღმდეგ შემთხვევაში, გამოყენებული იქნება კანონით გათვალისწინებული ღონისძიებები.

Under the decree issued by the President of Georgia, Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs fined “New Leaders Initiative” with 15 000 GEL for violating state emergency regime and handed over the relevant documentation to the organization director- Maria Kodi Pushou.
According to the Government resolution N181, V part, II paragraph, issued on March 23, 2020, public gatherings of more than 10 people in public spaces are forbidden during the state of emergency in order to prevent the spreading of the new coronavirus disease.
“New Leaders Initiative” gathered more than 100 people in Zugdidi today.
The Ministry of Internal Affairs calls on citizens to obey the restrictions imposed within the frames of the state of emergency, otherwise the measures provided by the law will be applied against violators.