შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის დირექტორი, ზურაბ ჭაბაშვილი საქართველოში თურქეთის საელჩოს პოლიციის და ჟანდარმერიის ატაშეებს შეხვდა.
შეხვედრაზე სტუმრებმა საქართველოს ტერიტორიაზე გამავალი სტრატეგიული მილსადენების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. ზურაბ ჭაბაშვილმა მათ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის მიერ მილსადენების უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით განხორციელებული ღონისძიებები გააცნო.
მხარეებმა საქართველოსა და თურქეთის რესპუბლიკას შორის უსაფრთხოების სფეროში არსებული მრავალწლიანი, ნაყოფიერი თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და ურთიერთობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

Director of the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs Zurab Chabashvili met with Police and Gendarmerie attaches of the Republic of Turkey.
During the meeting visitors discussed the importance of the strategic pipelines traversing Georgia. Zurab Chabashvili introduced protection measures implemented by the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs in order to ensure security of the pipelines.
Sides discussed a long-term fruitful cooperation in the field of security between the Republic of Turkey and Georgia and agreed on deepening relations.